Tomek w krainie kangurów

9 stycznia Tomek Wilmowski zagościł w naszej szkole!

Spotkanie z bohaterami lektury bywa fascynujące. Przekonali się o tym uczniowie klas piątych, którzy w projekcie czytelniczym realizowanym w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa mieli za zadnie przeczytanie  książki Alfreda Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów”. Lektura stała się inspiracją do wcielenia się w ulubioną postać. W mroźny i śnieżny poniedziałkowy poranek w tuliszkowskiej podstawówce zrobiło się bardzo gorąco. Tytułowy bohater lektury, Tomek Wilmowski w otoczeniu australijskich zwierząt oraz roślin zachęcał uczniów naszej szkoły do podróży na odległy kontynent.

Na wystawie zorganizowanej w holu szkoły podstawowej można było obejrzeć prace naszych Uczniów poświęcone Australii, Alfredowi Szklarskiemu oraz przygodom Tomka.

Jeśli ktoś nie zdążył zapoznać się australijską egzotyką, zapraszamy do biblioteki szkoły podstawowej. Uczniowie klas V przekazali przygotowane samodzielnie albumy prezentujące florę i faunę Australii.

Zapraszamy do fotorelacji.

Sylwia Zielińska – Sikora