„Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu”

Fragment Konstytucji 3 Maja 1791 r. był mottem uroczystego apelu, który odbył się 28 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Tuliszkowie. Uczniowie upamiętnili wydarzenia z przed  225 lat inscenizacją przedstawiającą moment uchwalenia Konstytucji. W sali sejmowej Zamku Królewskiego król Stanisław August Poniatowski w obecności  posłów podpisał preambułę. Niezwykła scenografia i wyjątkowa oprawa muzyczna oraz polonez zatańczony przez piątoklasistów  pozwoliły widzom poczuć atmosferę Stanisławowskich czasów. Aktorami byli  gimnazjaliści z kl. III c, narrację prowadziły uczennice z kl. V c. Uczniowie pracowali pod opieką: p. M. Kurzawińskiej, p. A. Urbaniak, p. E. Jasińskiej, p. I. Bartczak, p. A. Naglewskiej oraz p. T. Maćkowskiego.