Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

W dniu 01.12.2016 r. uczniowie klasy IIb udali się na wycieczkę do schroniska dla zwierząt w Turku. Wyjazd był sfinalizowaniem akcji „Karma dla zwierząt przebywających w schronisku”. Uczniowie klasy IIb jako jedyni ze szkoły podstawowej postanowili wspomóc schronisko gromadząc karmę. Pomimo deszczowej pogody uczniowie z entuzjazmem przekazały zgromadzoną karmę. Podczas speceru po schronisku dzieci poznały funkcjonowanie schroniska, przyjrzały się pracy w schronisku. Miały również możliwość nakarmienia małych piesków i kotków, a także zabawy z nimi. Celem wyjazdu było uwrażliwienie dzieci na los porzuconych zwierząt. Kierownikiem wycieczki była p. Agata Jeżak-Komorska. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Alina Nowak oraz p. Ewelina Fabiańska.