Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29.09.2016 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym celu panie sprawujące opiekę nad samorządem szkolnym oraz biblioteką szkolną w szkole podstawowej przeprowadziły akcję „Starsi czytają młodszym”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały możliwość wysłuchania wiersza J. Brzechwy pt. „Lokomotywa” przepięknie odczytanego przez ucznia klasy IIIa – Krystiana Wardeńskiego oraz fragmentu książki pt.”Jak pies z owieczką” Hanny Łąckiej, przedstawionego w formie mini teatrzyku przez Martynę Macudzińską, Julię Wysocką oraz Julię Kocimską – uczennice klasy Vb. Tego dnia zagościł w naszej szkole pan Arkadiusz Wszędybył, redaktor portalu Turek.net.pl, który również odczytał dzieciom bajkę pt. „Latający Jaś” z serii Przyjaciele Dziadka Staszka. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich tekstów czytanych, a naszych czytających nagrodziły gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci odpowiedziały na pytania dotyczące treści usłyszanych utworów. Dodatkowo dzieci zostały poproszone o namalowanie tego co udało im się zapamiętać czy też wyobrazić. Efekty ich pracy będzie można podziwiać już w najbliższym czasie.