Zaznacz stronę

DZIEŃ DZIECKA 2016

W dniu 1 czerwca 2016 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, Panią Dyrektor, wicedyrektorami oraz zaproszonymi gośćmi świętowali Dzień Dziecka. Organizatorzy spotkania zapewnili tego dnia wiele atrakcji. Spotkanie w znacznej mierze miało charakter prozdrowotny, przez co ściśle korespondowało z założeniami programu wychowawczego szkoły z elementami profilaktyki. Całemu wydarzeniu towarzyszyła niezwykle wesoła atmosfera. Już od samego rana szóstoklasiści mogli uczestniczyć w prezentacji pracowni przedmiotowych podczas Drzwi Otwartych w gimnazjum. Za tą część spotkania odpowiedzialni byli nauczyciele pracujący w gimnazjum, a przede wszystkim opiekunowie pracowni. Od godziny 9:00 rozpoczął się przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego (p. Zbigniewa Osajdę, p. Przemysława Wełnickiego, p. Mateusza Zajdla) turniej sportowy. Jako pierwsi wystartowali uczniowie klas pierwszych, następnie w zmaganiach wzięli udział drugoklasiści. Nasi najmłodsi uczestnicy, zarówno dziewczynki jak i chłopcy, z wielkim zapałem pokonywali tory przeszkód. W turnieju wzięli również udział uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjaliści. Największą niespodzianką spotkania były złote, srebrne i brązowe medale oraz dyplomy za udział w turnieju sportowym wręczane uczniom podczas oficjalnej ceremonii. Dziękujemy Pani Dyrektor za ufundowanie nagród oraz panu Damianowi Hryniukowi za przygotowanie dyplomów. Spotkaniu towarzyszyły pozytywne emocje i niezwykła energia. W między czasie uczniowie poszczególnych etapów edukacyjnych mieli możliwość wzięcia udziału w maratonie ZUMBY prowadzonej przez panią instruktor. Chętni uczniowie z zapałem tańczyli w rytmie muzyki.  W przerwach spotkaniu towarzyszyła muzyka, przy której uczniowie bawili się wraz z wychowawcami. Za oprawę muzyczną spotkania dziękujemy panu Tomaszowi Maćkowskiemu. Kolejną atrakcją była prezentacja wozu strażackiego oraz radiowozu. W rozmowie z przedstawicielami służby pożarowej i policji uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie oraz Komisariatu Policji w Tuliszkowie za przeprowadzenie pokazu i zapewnienie bezpieczeństwa. Jednym z punktów naszego spotkania był również wspólny grill. Ta część spotkania została przygotowana przez pana wicedyrektora Marcina Pilarskiego, panią Bożenę Jasiakiewicz, panią Grażynę Boczula oraz panią Agnieszkę Naglewską. Nauczycieli wspierali do samego końca uczniowie klasy IB gimnazjum, którzy wykazali się ogromnym profesjonalizmem przynosząc ze sobą fartuchy kuchenne. Zorganizowanie tej części byłoby niemożliwe bez naszych sponsorów. Dziękujemy panu Jakubowi Janickiemu (Zakład Mięsny „JANICKI”), panu Czesławowi Goździkiewicz (Firma „JAGO”), panu Jerzemu Zabłockiemu, panu Zdzisławowi Pietrzakowi (Piekarnia „KASZTELAN) oraz panu Ryszardowi Naworskiemu (Sklep „LEWIATAN”). Ponadto przez cały czas trwania naszego spotkania uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Chętni pod okiem pani Ewy Konieczka oraz pani Bożeny Jasiakiewicz tworzyli przepiękną biżuterię z koralików czy makaronów. Pani Monika Grzelak-Kozłowska wraz z pomocą uczennic z klasy IB gimnazjum malowała twarze czy ręce najmłodszych. Niezwykłą popularnością cieszyły się również tatuaże, które prezentowały motyle w przeróżnych formach. Tego dnia nasi najstarsi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z kosmetyczką zaaranżowanym przez panią Magdalenę Połatyńską. Podczas spotkania gimnazjaliści dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o ich cerę. Bardzo dziękujemy pani Ninie Szenknecht za przeprowadzenie prezentacji. Szczególne podziękowania należą się Pani Dyrektor Marioli Kuśmierkiewicz i wicedyrektorom p. Justynie Gascon Carreño oraz p. Marcinowi Pilarskiemu  za nadzorowanie prawidłowego przebiegu spotkania, jak również nauczycielom wychowawcom, którzy w tym dniu zapewnili bezpieczeństwo swoim wychowankom i motywowali ich do wspólnej zabawy. Koordynatorem spotkania była pani Agata Jeżak-Komorska.