Zaznacz stronę

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH –05.10.2020

 

W poniedziałek 05 października 2020 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Korytarz szkolny został udekorowany znanymi zwrotami w języku angielskim, francuskim
i niemieckim, a w holu dawnego gimnazjum ustawiono trzy postacie ubrane w stroje: angielski (policjantka), francuski oraz bawarski. Podczas obu długich przerw słychać było energetyzujące współczesne piosenki w trzech popularnych językach: angielskim, francuskim i niemieckim,
a najodważniejsi uczniowie ochoczo popisywali się swoimi talentami tanecznymi w rytm rozbrzmiewającej muzyki.

Uczniowie klas I-III i oddziałów „0” obejrzeli w klasach krótkie prezentacje multimedialne
na temat Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a następnie ustnie odpowiadali na pytania związane
z zaprezentowanym materiałem. Natomiast w klasach IV-VIII na lekcjach wychowawczych odbyły się prezentacje multimedialne na temat znanych obiektów i postaci z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Chętni uczniowie klas IV-VI oraz klas VII-VIII mogli wziąć udział w pisemnym teście wiedzy o tych krajach i ich językach. Oto lista zwycięzców:

 

KLASY IV-VI

I miejsce  – Adrianna Wenc kl. 6D

II miejsce – Małgorzata Ignasiak kl. 4B

III miejsce ex quo

Alicja Grzeszczak kl. 4A, Patrycja Sikorska kl. 6E, Kornelia Sylwestrzak kl. 6E

 

KLASY VII-VIII

I miejsce ex quo

Bartosz Siwek kl. 8B, Zuzanna Urbaniak  kl. 8B, Oliwier Glanc kl. 8C, Oliver Małolepszy kl. 8C, Emilia Orczykowska kl. 8C, Maria Pakulska kl. 8C

II miejsce ex quo

Natalia Tarnas kl. 8B, Aleksandra Janik kl. 8C, Norbert Maślanka kl. 8C, Łucja Pawlicka kl. 8C

III miejsce ex quo

Bartosz Siwek kl. 7D, Julia Powaga kl. 8C

 

Uczniowie kl. IV-VIII zostali poproszeni również o przygotowanie krótkich nagrań (audio lub wideo), gdzie prezentowali powitania w różnych językach. Autorzy filmików pt.: „SAY HELLO” to uczniowie klasy 7B: Adam Kawecki, Karol WojtkowiakEmily Van der Lei. Laureaci obu konkursów otrzymali upominki książkowe. Ponadto wszyscy uczniowie, którzy tego dnia byli ubrani w barwy narodowe Francji, Niemiec lub Wielkiej Brytanii lub mieli jakiś element symbolizujący któryś z tych krajów (np. koszulkę z flagą albo z nazwą lub obrazem stolicy czy innego miasta) zostali zwolnieni z odpytywania na ocenęJ.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH przygotował zespół nauczycieli języków obcych pracujących
w naszej szkole: p. Magdalena Berlińska, p. Paulina Cyferkowska, p. Agnieszka Naglewska,
p. Izabela Stachurska-Szczap, p. Beata Żarna oraz p. Marcin Pilarski.

Skip to content