Zaznacz stronę

Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo

W niedziele tj. 4 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie wybrali się do Poznania, gdzie Szkoły Podstawowe województwa wielkopolskiego rywalizowały na tatami w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” i Urząd Miasta Poznania. W tym roku w imprezie brały udział dwie kategorie wiekowe, tj. 2005-2006 i 2007-2008. Uczniowie szkoły podstawowej trenujący na co dzień w tuliszkowskiej sekcji judo  reprezentowali tym razem nie klub, a szkołę w Tuliszkowie zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego, a byli to: Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Klaudia Tomaszewska, Maria Pakulska,  Majka Poprawska, Łucja Pawlicka, Julia Powaga, Michalina Zientek, Marika Grześkiewicz, Norbert Maślanka, Jakub Moksik, Michał Brzózka, Antoni Ślesiński i Oliwier Chorążewski. Każdy z zawodników musiał stoczyć kilka walk by móc myśleć o miejscu na podium. Nie każdy mógł się cieszyć ze zdobycia medalu bo rywalizacja była duża. Z najlepszymi wynikami wrócili; Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Klaudia Tomaszewska zdobywając złoty medal, Majka Poprawska, Michalina Zientek, Łucja Pawlicka, Michał Brzózka, Maria Pakulska  srebrny medal, brązowy medal zdobył: Jakub Moksik. Tuż za podium stanęli: Julia Powaga, Antoni Slesiński, Norbert Maślanka, Oliwier Chorążewski i Marika Grześkiewicz. Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali pucharami, medalami i dyplomami. Natomiast najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej wywalczyły puchary i dyplomy.

 

Trener sekcji

– Michał Gaj