Zaznacz stronę

Konkurs informatyczny Bóbr 2019

W dniach 13 i 14 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w  Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. W celu przystąpienia do konkursu uczniowie zostali poproszeni o założenie kont na stronie Dzwonek.pl, natomiast, aby uzyskać dostęp do zadań konkursowych musieli ustalić swój login i hasło. W dniu konkursu, po zalogowaniu się na stronie internetowej, każdy uczestnik punktualnie  o godzinie 12.00 otrzymał dostęp do zadań, które zostały odblokowane na czas jednej godziny zegarowej.  Uczniowie  zmagali się z 24 zadaniami logicznymi o różnym stopniu trudności w dwóch  kategoriach wiekowych – Beniamin (klasy VI) oraz  Junior (klasy VII-VIII).  O godzinie 13.00 dostęp do zadań został zamknięty, a na wyniki musimy poczekać do grudnia.