Zaznacz stronę

„Language Abenteuer in Kaczki Średnie”

Dnia 08 listopada 2017 pięcioro uczniów z klasy III c gimnazjum uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Językowym w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Konkurs ten był żywą lekcją j. angielskiego i j. niemieckiego pod hasłem „Language Abenteuer in Kaczki Średnie”. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy mieszane z różnych szkół, a następnie uczestniczyli w „grze miejskiej” rozwiązując zadania językowe w wyznaczonych bazach, które mieli sami odnaleźć. Przygotowane zadania były w dwóch wersjach językowych, a głównym celem zabawy poza rozwijaniem kompetencji językowych w praktyce było rozwijanie umiejętności społecznych: współpracy oraz samodzielności i planowania własnej pracy.

Nasi gimnazjaliści zostali przydzieleni do drużyny „niebieskiej” oraz „zielonej”. Pierwsze miejsce i złote medale zdobyła grupa „niebieskich” a uczniowie drużyny „zielonej” zajęli trzecie miejsce (brązowe medale). Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Opiekunami uczniów były p. Magdalena Połatyńska i p. Beata Żarna.