Zaznacz stronę

Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w Judo

W sobotę 23 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej wybrali się do Poznania, gdzie około 40 Szkół Podstawowych województwa wielkopolskiego rywalizowało na tatami w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” i Urząd Miasta Poznania. W zawodach brały udział dzieci urodzone w latach 2003, 2004 i 2005. Uczniowie a na co dzień zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie reprezentowali tym razem nie klub, a szkołę podstawową w Tuliszkowie zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego, a byli to: Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Oliwia Grześkiewicz, Katarzyna Konieczka, Marta Szymczak, Julia Rodaszewska, Wiktoria Drożak, Maja Poprawska, Zuzanna Antoniewicz, Nikola Roszak, Jan Antoniewicz, Kacper Błaszczyk, Antoni Ślesiński i Radosław Kaczmarek. Każdy z zawodników musiał stoczyć kilka walk by móc myśleć o miejscu na podium. Nie każdy mógł się cieszyć ze zdobycia medalu bo rywalizacja była duża. Z najlepszymi wynikami wrócili; Natalia i Wiktoria zdobywając złoty medal, Nikola Roszak i Paula Markiewicz srebrny medal, brązowy medal zdobyli: Oliwia Grześkiewicz, Maja Poprawska, Zuzanna Antoniewicz, Marta Szymczak, Antoni Ślesiński. Tuż za podium stanieli: Katarzyna Konieczka, Jan Antoniewicz i Radosław Kaczmarek. Wielkim sukcesem rywalizację zakończyły dziewczęta zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej dla Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie. Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali pucharami, medalami i dyplomami. Natomiast najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej wywalczyły puchary i dyplomy.

Trener sekcji

– Michał Gaj