NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

Pod takim hasłem uczniowie klas VI – VIII naszej szkoły wykonali wystawę poświęconą 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prace uczniów nawiązują do postaci i wydarzeń z lat 1939 – 1945., takich jak: kampania wrześniowa,  zbrodnia katyńska, powstanie warszawskie. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się również inne wystawy: Auschwitz-Birkenau, pamięć dla przyszłości, Zagłada Żydów w Polsce podczas II wojny świtowej i Polacy pomagający Żydom w czasie okupacji.
Dla upamiętnienia tragizmu,  a zarazem bohaterstwa uczestników tamtych wydarzeń chętni uczniowie klas VIII spisują dzieje swoich rodzin podczas okupacji niemieckiej i radzieckiej. Koordynatorkami akcji są nauczycielki historii: Barbara Ratajczyk i Ewa Antoniewicz.