Zaznacz stronę

Święto Patrona

24 stycznia br. w hali sportowo – widowiskowej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły. W obecności zaproszonych gości, dyrekcji oraz społeczności szkolnej uczniowie klas: VI a, VI c, VI e przypomnieli fakty historyczne sprzed 157 lat. Słowem, piosenką i tańcem uczcili pamięć bohaterów Powstania Styczniowego, wśród których chlubną kartą w dziejach naszego narodu zapisali się mieszkańcy Tuliszkowa. Po części artystycznej przedstawiciele  Samorządu Szkolnego oraz nauczycieli pod pomnikiem Powstańców złożyli kwiaty i zapalili symboliczny znicz w dowód naszej pamięci, wdzięczności oraz najwyższego uznania dla bohaterów 1863 roku. Uroczystość, wraz z uczniami,  przygotowały  nauczycielki: p. K. Drewniacka, p. M. Kuśmierkiewicz, p. E. Maćkowska, p. D. Siepka, p. J. Tabaka.

Skip to content