Teatr w mieście!

13 października 2016r. w sali OSP w Tuliszkowie kolejny raz wystąpili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Jako pierwsi na widowni zasiedli uczniowie klas IV-VI z Tuliszkowa i Grzymiszewa. Obejrzeli spektakl pt. „W krainie mitów” o perypetiach dwojga młodych bohaterów, dla których zwyczajna wycieczka do muzeum stała się pretekstem do niezwykłej podróży w czasie.

Dla najmłodszych uczniów z klas 0-III wybrano „Jasia i Małgosię”, mrożąca krew w żyłach historię o ludzkiej niegodziwości i zwycięstwie dobra nad złem.

Gimnazjaliści z Tuliszkowa, Grzymiszewa i Słodkowa obejrzeli „Samotnych w tłumie”, poruszającą sztukę o problemach, z jakimi w dzisiejszym świecie borykają się nie tylko młodzi ludzie.

W projekcie uczestniczyło 566 uczniów Zespołu Szkół w Tuliszkowie i goście!

Tradycyjnie wieczorny spektakl  przeznaczony był dla dorosłych. Tym razem zaproponowano „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Adaptacja przygotowana przez teatr zasługuje na uznanie.

Wrocławscy aktorzy zadbali o to, by wszyscy widzowie byli usatysfakcjonowani. Gra aktorska, kostiumy, scenografia, oprawa muzyczna, sposób wykorzystania efektów specjalnych – na wysokim poziomie.

Czy spotkania z teatrem będą odbywać się systematycznie i na stałe wpiszą się w harmonogram wydarzeń kulturalnych w Tuliszkowie?

Tym, którzy wspierali realizację projektu, serdecznie dziękują:

Małgorzata Kurzawińska,

Aneta Urbaniak, Ewa Jasińska, Iwona Bartczak