Zaznacz stronę

Wizyta w schronisku, Podaruj Misia! – inicjatywa Szkolnego Klubu Wolontariatu w Tuliszkowie

Szkolny Klub Wolontariatu działa przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 r.  w Tuliszkowie od II półrocza 2018 r. Wolontariusze podejmowali wiele działań na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i wsparli Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Turku. W ramach akcji Podaj łapkę zbierali karmę, koce, ręczniki, zabawki, obroże. 04 czerwca 2018 r. uczniowie przekazali zebrane materiały i poznali warunki w jakich żyją opuszczone zwierzęta. Dzieci przekonały się, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie zebrali pluszaki, które 5 czerwca zostały przekazane najmłodszym uczniom szkoły.

Grupą wolontariuszy opiekują się panie: E. Jasińska, I. Bartczak, A. Naglewska, M. Kurzawińska i A. Urbaniak.