Zaznacz stronę

W piątek 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole miały miejsce XV POWIATOWE PREZENTACJE SCENICZNE ‘ THE SCHOOL STAGE’,  które zostały wznowione po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Celem naszego konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę, nie tylko w klasie, ale i poza nią. Wiadomo, że umiejętność porozumiewania się  w języku obcym odgrywa kluczową rolę w komunikacji i dlatego warto ją doskonalić, na przykład poprzez występy na scenie. Młodzi aktorzy, którzy przybyli na nasz konkurs z Grzymiszewa, Słodkowa, Przykony oraz gospodarze z Tuliszkowa zaprezentowali swoje umiejętności językowe i aktorskie przedstawiając wyreżyserowane przez swoich nauczycieli scenki. Tematyka była zróżnicowana: pojawiły się scenki zawierające dowcip sytuacyjny czy językowy, motywy muzyczne, czy nawet głębsze przesłanie filozoficzne.

Niezależna komisja jurorów (p. Marta Piątkowska – nauczycielka j. angielskiego w ZST w Turku, p. Magdalena Kasprzak – nauczycielka j. anielskiego w SP w Kunach oraz p. Mirosław Rojek – dyrektor MGOK-u w Tuliszkowie) po obejrzeniu wszystkich występów jednogłośnie uznała za najlepsze przedstawienie scenkę pt. THE BANK (Bank) w wykonaniu naszych uczennic z kl. 8 b! Gratulacje dla młodych aktorek (Leny Antoniewicz, Michaliny Wieczorek, Martyny Michałowskiej, Weroniki Kaczały i Alicji Maleszy) oraz ich nauczycielki p. Beaty Żarna. Miejsce II zajęli uczniowie z Przykony, a na III uplasowali się reprezentanci SP w Słodkowie.

 Jurorzy przyznali również nagrody indywidualne, które  otrzymały: Martyna Pietrzak ze Słodkowa za NAJLEPSZĄ KREACJĘ AKTORSKĄoraz Maja Zając z Przykony za NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ JĘZYKOWĄ.

 Wszyscy uczestnicy konkursu dostali upominki: puzzle z zabytkami Londynu, bilety do kina Helios w Koninie oraz zakładki z czasownikami nieregularnymi, a zwycięskie zespoły dodatkowo anglojęzyczne książeczki ENJOY NEW YORK (I m.), LOVING LONDON (II m.) SCOTLAND IS MAGIC (III m.) i fiszki językowe. Zdobywczynie indywidualnych nagród otrzymały ponadto głośniki bezprzewodowe i pendrivy.

Sponsorami nagród książkowych i rzeczowych byli: Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, Dyrektor SP w Tuliszkowie, firma Orto-Maj S.C. oraz lokalny przedsiębiorca p. Dariusz Szewczyk. Poczęstunek dla uczestników, opiekunów i jurorów zapewnił p. Zdzisław Pietrzak, właściciel piekarni „Kasztelan” w Tuliszkowie.

Skip to content