Zaznacz stronę

W dniu 19 września 2023 roku z inicjatywy pani Danuty Siepka – nauczycielki wychowania fizycznego odbył się SZKOLNY RAJD ROWEROWY.

Uczestniczkami rajdu były uczennice klasy VIII, a opiekę nad nimi sprawowała pedagog – Justyna Gascon Carreño.

We wtorkowe popołudnie wyposażona w rowery grupa 12 osób ruszyła z entuzjazmem i zgodnie z instrukcjami, wyznaczoną trasą do miejscowości Wróblina. Metę rajdu wyznaczono na terenie nieistniejącej już szkoły podstawowej, w której do 2009 roku odbywały się regularne zajęcia lekcyjne. Co prawda budynek szkoły nie nadaje się już do użytku, za to skorzystaliśmy z jego zaplecza w postaci boiska, na którym, po krótkim odpoczynku,  dziewczęta rozegrały mecz piłki nożnej. Po meczu, nasza grupa znalazła również energię i siły, by odwiedzić lokalny sklep;)

Niezaplanowanym elementem rajdu było spotkanie z jedną z mieszkanek Wróbliny, która opowiedziała nam o historii tej miejscowości. Z zaciekawieniem i dreszczykiem emocji słuchałyśmy również legend o Wróblinie.

Inicjatywa miała na celu propagowanie aktywności fizycznej oraz aktywnego stylu życia, jak również integrację społeczności klasowej. Trasa rajdu wiodła w głównej mierze przez lasy, co niewątpliwie sprzyjało również relaksacji, wykonywaniu świadomych ćwiczeń oddechowych oraz rozpoznawaniu gatunków drzew i krzewów. Uczestniczki rajdu, niektóre po raz pierwszy usłyszały i zlokalizowały takie miejscowości jak Józinki czy Niwy.

Pomimo pokonania 11 km trasy rajdu i rozegrania meczu piłki nożnej dobry nastrój towarzyszył nam do końca.

Uczestnictwo w rajdzie i we wspólnych zabawach, z pewnością dostarczyło wielu miłych i niezapomnianych wrażeń, a także sprzyjało budowaniu relacji między uczestnikami. Była to atrakcyjna forma spędzenia wtorkowego popołudnia – aktywnie i na świeżym powietrzu.

W planach już kolejny rajd..:)

Skip to content